Milyen szankciók? Amerikai és uniós cégek több milliárd dollárt fizettek Oroszországnak
Sok vállalat a háború kitörése után is maradt Moszkvában, az ország legnagyobb külföldi adózói mind USA-érdekeltségek.
Az Eiffel Palace Kft. ötmillió euróért vette meg és huszonötmillióért újította fel, majd tizenötmillióval drágábban, 45,3 millió euróért adta el a jegybanknak az Eiffel Palace irodaházat – derül ki az Átlátszó által közzétett iratokból. Az adásvételi szerződést Trócsányi László igazságügyi miniszter ügyvédi irodája készítette.
Nagyjából 15 millió eurót, azaz 4,5 milliárd forintot keresett az Eiffel Palace Kft. azon, hogy eladta az Eiffel Palace irodaházat a jegybanknak. Az offshore hátterű cég 5,1 millió euróért vette meg a felújítandó épületet, majd további 25 milliót költött rá. Ezt követően 45,3 millió euróért adta el a Magyar Nemzeti Banknak – írja az Átlátszó a birtokába került és a honlapon közzétett szerződés- és számlaösszesítő adatbázisra hivatkozva.
A jegybank a KPMG értékbecslésére hivatkozva állította azt korábban, hogy arányos árat fizettek az épületért. Ebben az értékbecslésben azonban a piaci érték helyett az úgynevezett befektetési értékkel számoltak, amely nem csak, hogy szubjektív értékelési módszer, de a jogszabályok ki is zárják ezt a magyarországi ingatlanértékelés tekintetében.
Az Eiffel Palace Kft. tulajdonosai egyébként a Kis-Antillákon, illetve Cipruson bejegyzett cégek.
Az Átlátszó által igényelt iratokból az is kiderült, hogy az ingatlanra vonatkozó adásvételi szerződést Trócsányi László igazságügyi miniszter ügyvédi irodája készítette. A miniszter ugyan kinevezése óta szünetelteti ügyvédi tevékenységét, de tulajdonrészét az irodában megtartotta.